Idealne materiały na ubranka i akcesoria dla dzieci i niemowląt

Idealne materiały na ubranka i akcesoria dla dzieci i niemowląt

Wybór idealnego materiału na ubranka dla dzieci to jedno z największych wyzwań, jakim musi stawić czoło każda mama. Wszak nie chodzi tu wyłącznie o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo malucha. Zatem, jaki jest najlepszy materiał na ubranka dla dzieci? Z czego szyć ubranka dla dzieci? Sprawdźmy!

Na co zwrócić uwagę wybierając materiał dla dzieci?

W pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na skład. Materiały na ubranka dla dzieci powinny być w 100% naturalne. Zatem wybierając materiały bezpieczne dla skóry dziecka sprawdźmy, czy posiadają certyfikat Oeko Tex Standard. Daje on gwarancję, że tkanina lub dzianina nie zawiera substancji szkodliwych i spełnia wszystkie kryteria dotyczące najwyższych standardów jakości.

Materiał na ubranka dla dzieci powinien również wykazywać właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne. Pamiętajmy bowiem, że skóra niemowlaka może być cieńsza od skóry dorosłej osoby nawet od 20%. Oznacza to, że jest niezwykle podatna na podrażnienia.

Ważne jest również, aby tkaniny i dzianiny na ubranka dla dzieci zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza, a także posiadały właściwości termoizolacyjne i higroskopijne. Stawiajmy na tkaniny i dzianiny łączące w sobie miękkość i delikatność z trwałością. Zatem jaki materiał na ubranka dla dzieci będzie najlepszy?

Bezpieczne materiały dla dzieci – tkanina bambusowa

Wśród idealnych materiałów na ubranka i akcesoria dla niemowlaków i dzieci prym wiedzie tkanina bambusowa. Jakie są zalety tkaniny bambusowej? Bambus to najbardziej elitarny produkt wśród tkanin. W 100% naturalny i ekologiczny, wybierany przez mamy, które w kwestii bezpieczeństwa i komfortu dziecka nie idą nawet na najmniejsze kompromisy. Niezwykle przyjemny w dotyku, przypomina jedwab. Nie podrażnia skóry, zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, a także wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Co ważne, zatrzymuje również promienie UV. Choć niezwykle miękki i delikatny, pozytywnie zaskakuje swoją niezwykłą trwałością.

Warto podkreślić, że bambus idealnie sprawdza się jako materiał do szycia ubranek dla dzieci pod każdą postacią. Warto bliżej przyjrzeć się również takim produktom jak: single jersey bambusowy czy dresówka pętelka bambusowa.

Z czego szyć ubranka dziecięce? Single jersey bawełniany

Ta dzianina pochodząca wyłącznie z naturalnych przędz bawełnianych doskonale sprawdza się jako materiał na ubranka i akcesoria dla dzieci. Jest to materiał bardzo przyjemny w dotyku, który nie "gryzie" i nie powoduje podrażnień. Chociaż cienki, jersey bawełniany jest dzianiną trwałą i wytrzymałą. "Oddycha", a dzięki swojej elastyczności nie krępuje ruchów i świetnie układa się na ciele. Posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Celująco zdaje również egzamin jako tkanina na zabawki dla dzieci.

Materiały na ubranka dziecięce – dresówka pętelkowa

W chłodniejsze dni doskonale sprawdzi się dresówka pętelkowa. Ta "mięsista" dzianina naturalnego pochodzenia charakteryzuje się ponadprzeciętną miękkością i elastycznością. Dresówka wykazuje dużą higroskopijność, a także zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Jest również wyjątkowo trwała i wytrzymała. Wszystko to sprawia, że idealnie nadaje się jako materiał na ubranka dla dzieci.

Materiały z nadrukiem bezpieczne dla dzieci  

Ubranka dla dzieci to niekończące się pole do popisu dla niezwykłych wzorów, które cieszą oko. Pamiętajmy jednak, aby wybierać nadruki bezpieczne dla zdrowia. Najbezpieczniejszą, a zarazem najbardziej zaawansowaną na rynku metodą aplikowania wzoru jest ekologiczny druk cyfrowy pigmentowy. Metoda ta opiera się wyłącznie na naturalnych pigmentach i całkowicie wyeliminowała użycie sztucznych barwników.

Jakie materiały na ubranka dla dzieci? Podsumowanie

Powyższe propozycje to jedynie kilka przykładów materiałów, z których warto uszyć dziecięce ubrania. Na rynku dostępnych jest zdecydowanie więcej tkanin i dzianin, które celująco zdadzą egzamin z kontaktu z delikatną skórą dziecka. Wystarczy kierować się powyższymi wskazówkami, a zyskamy pewność, że kupiliśmy materiał bezpieczny dla dzieci i niemowląt.